Haber

Türkiye 2023’te 3.617 madalya kazandı

GENÇLİK ve Spor Bakan Osman Aşkın Bak, Türkiye’nin 2023’te kazandığı prestij madalya sayısını sosyal medya hesabından paylaştı. Bakan Bak, milli sporcularımızın 2023 yılında 1170 altın, 1269 gümüş ve 1178 bronz olmak üzere toplam 3 bin 617 madalya kazandığını açıkladı.

“BAŞARILARIMIZ ARTARAK DEVAM EDECEK”

Paylaşımının ardından bahisle ilgili değerlendirmelerde bulunan Bakan Bak, sporcularımızın yüzümüzü ağartmaya devam ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

“2002 yılından bu yana başlattığımız kuruluş atağına çok büyük yatırımlar yaptık. Bu yatırımlar sonucunda madalya tablomuzu işimizin başında gururla paylaşıyoruz. Sporcularımızın üst düzey performansları ile, anın prestiji ile yarışıyoruz.” Uluslararası arenada 1170 altın, 1269 gümüş, 1178 bronz olmak üzere toplam 3 bin 617 madalya alan sporcularımızla gurur duyuyoruz, onları alkışlıyoruz. Başarılarımız artarak devam edecek. Madalyalar için çok çalışmaya devam edecekler ve biz de onların hikayelerini yazmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz.”

kiziltepe-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu